PayPal Türkiye'deki Hizmetini Sonlandırıyor!

Dünya genelinde internetin hızla gelişmesi alışveriş stilimizi de etkiledi. Bankalarda uğraşmak yerine internet üzerinden rahatlıkla para transferleri yapabilmek veya alışveriş yapmak mümkün. Ancak bu konuda en yaygın kullanılan PayPal'dan özellikle internetten iş yapan insanları etkileyecek bir açıklama geldi. PayPal 6 Haziran 2016 itibariyle Türkiye'de aktif olmayacağını resmi olarak duyurdu.
PayPal tarafından yapılan açıklamaya göre PayPal'ın yapmış olduğu lisans başvurusu Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu yani BDDK tarafından reddedildi. Bu nedenle 6 Haziran itibariyle sistem üzerinden para transferi ve alışveriş yapılamayacak.
Şirketin yapmış olduğu resmi açıklama aşağıda yer almaktadır
.
Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme
PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekdeyiz.
6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.
Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye'deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.
Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.
PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal'a vermiş olduğunuz destek Türkiye'deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.
Gelecekte Türkiye'deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.
Görünüşe göre süreç biraz sıkıntılı olacak. Umuyoruz ki bu durum kısa sürede çözülür ve PayPal Türkiye pazarından çekilmek durumunda kalmaz.