Önemli SEO Hataları
Çoğumuz SEO paketleri için bütçe ayıramadığımızdan kendi SEO'muzu yapmayı deneriz. Kimi zaman yetersiz olsa da uğraşmış olmamız bile etkili olur. Bu işlemleri yaparken hata payını en aza indirmemiz gerekir. İyi bir seo ayarları hayat kurtarır. Bu hataları örnekleyecek olursak;

SEO-For-Images.jpg

Anahtar Kelime uzunluğu - Gereksiz kelimeler

Google indexlenme oranı ve arama hacmimiz artsın diye şişirilen kelime sayısında azaltmaya gidilmelidir. İçeriğinizde olmayan şeyler için kelimeler kullanmamaya özen göstermelisiniz.


Çok Sayıda Link Almak

Dışarıdan sitenize çok sayıda link almak artık pek işinize yaramamakla beraber " Link Spam Score " puanınızı bile arttırabilir. Sadece Domain Authority ve Page Authority değeri yüksek sitelerden link almanızın faydası olacak.


Sitenizde Gereksiz Sayfa Bulunması

Ziyaretcileriniz tarafından tercih edilmeden, pek fazla girilmeyen sayfalarınızı silmelisiniz. Sadece Page Authority'si yüksek olan sayfaları sitenizde tutmanızın faydası olacaktır.


Konu düzeni ve içeriği

Mümkün mertebe düzenli konular ziyaretçilerin ilgisini çekiyor ve sitenizde kalmalarına sebep oluyor. Font boyutu, yazı stili , kullanılar görseller bunlar görünen önemli kısım. Diğer kısım ise bunları uygularken H taglerini nasıl kullandığınız. Konu özgünlüğünü tartışmaya gerek yok sanırım. Bu yüzden özen gösterelim konu düzeni ve içeriklere.

Bunlara daha fazlası eklenebilir. ( ekleyebilirsiniz. ) Yeni konularımda bahsedeceğim